26. маја 2019 · Коментари су искључени на Свечана додела награда победницима на наградном темату „Медији, криминалитет и млади“ · Categories: Наградни темати

img_4570

Секција за криминологију Српског удружења за кривичноправну теорију и праксу је у мају 2017. године расписала конкурс за наградни темат на тему „Медији, криминалитет и млади“. На конкурсу су учествовали студенти са  бројних факултета у Србији. Награде су победницима свечано уручене 21. маја 2019. године у Сали за седнице Правног факултета Универзитета у Београду.

Награђени студенти су уз пригодне плакете добили и комплете књига чији су дародавци Правни факултет Универзитета у Београду и издавачка кућа „Досије“. Првонаграђеном је додељена и новчана награда  коју је обезбедила адвокатска канцеларија “Фила” из Београда.

img_4568Прву награду освојио је Александар Квастек, студент мастер студија Правног факултета Универзитета у Београду. Награду му је уручио адвокат Немања Лукић из адвокатске канцеларије „Фила“ из Београда.

img_4562Друго место освојио је Лазар Ђоковић, студент Правног факултета Универзитета у Београду. Награду му је уручио проф. др Марко Ђурђевић, продекан за научни и стручни рад Правног факултета Универзитета у Београду.

img_4560

Треће место освојила је Тамара Миљуш, студенткиња Правног факултета Универзитета у Београду, а награду је уручио др Јован Ћирић, судија Уставног суда Републике Србије.

img_4557

Секција је похвалила и рад Милице Влајић и Никите Шестака, студената Филозофског факултета Универзитета у Београду, а награду им је уручила др Ивана Стевановић, директорка Института за криминолошка и социолошка истраживања.

Сви награђени радови биће објављени у часопису Crimen и часопису Ревија за криминологију и кривично право.