Др Жакелин Азопарди (Jacqueline Azzopardi, 1969-2016) била је директорка Института за криминологију на Малти на коме је радила од 1995.године и где је обављала координацију курсева и предавања у разним областима: злочини мржње, пол и криминалитет, транснационални криминалитет, насиље у поридици итд. Докторирала је на тему „Полицијска култура на Малти“. Радила и као консултант у Министарству правде и унутрашњих послова. Подручја интересовања: полицијска култура, жене-полицијски службеници, насиље, млади и делинквенција.
Проф. др Михаел Бок (Michael Bock, 1950-2021) био је редовни професор криминологије, кривичног права, малолетничког кривичног права Правног факултета Јоханес Гутенберг Универзитета у Мајнцу у Немачкој. Аутор је уџбеника из криминологије као и бројних научних чланака међу којима су и: „Утицај социологије на слику о човеку у кривичним наукама“, „Селективна перцепција насиља у породици“, „Квалитативна и квантитативна истраживања у криминологији“итд. На неколико универзитета у свету је гостујући професор а учествовао је и на бројним научним скуповима.
Проф. др Томас Матисен (Thomas Mathiesen, 1933-2021) био је професор емеритус Правног факултета Универзитета у Ослу. Области интересовања: социологија права и криминологије, развој међународних система надзирања, истраживање организационог и политичког рада са затвореницима, социологија медија, социологија моћи. Аутор је великог броја монографија, чланака и прилога у зборницима, био је гостујући професор на многим универзитетима у иностранству, члан редакција више домаћих и страних часописа. Међу књигама објављених последњих година могу се издвојити: „Право у друштву: Увод у социологију права“, „Индустријско или информатичко друштво?“, „Моћ и медији. Увод у социлогију медија“, „Тихо утишани. О стварању прећутне сагласности у друштву“.
Проф. др Дени Сабо (Denis Szabo, 1929-2018) је рођен у Будимпешти 1929.године. На Универзитету у Монтреалу представио је криминологију као науку, основао прву Канадску школу криминологије и Међународни центар за упоредну криминологију. Био је почасни председник Светског удружења за криминологију, почасни доктор наука на неколико универзитета, саветник УН-а, UNESCO-а, Савета Европе. Био је члан Канадског краљевског друштва и Мађарске академије наука. Аутор је бројних књига које су преведене на десетине страних језика: Криминалитет и градови; Криминологија; Криминологија и криминална политика… Од 1980-те године био је научни директор Међународног часописа за криминологију.
Проф. др Жан Прадел (Jean Pradel, 1933-2021) је један од најбољих познавалаца кривичноправних наука у Француској али и у свету. Такође је доктор honoris causa на четири универзитета у свету а гостујући професор на шеснаест. Обављао је низ значајних функција а његов стваралачки опус је изузетно богат. Поред уџбеника из Кривичног права (општи и посебни део), уџбеника Кривичног процесног права, аутор је и дела Европско кривично право, Кривично компаративно право, Историјат кривичних доктрина и непрегледног броја чланака из свих области кривичних наука.