12. јуна 2022 · Коментари су искључени на Свечана додела награда победницима на конкурсу за наградни темат „Казна затвора у 21.веку“ · Categories: Наградни темати

Секција за криминологију Српског удружења за кривичноправну теорију и праксу је у мају 2019. године расписала конкурс за наградни темат на тему „Казна затвора у 21.веку“. На конкурсу су учествовали студенти са  бројних факултета у Србији. Награде су победницима свечано уручене 8. јуна 2022. године у Сали за седнице Правног факултета Универзитета у Београду.

Награђени студенти су уз пригодне плакете добили и комплете књига чији су дародавци Правни факултет Универзитета у Београду и издавачка кућа „Досије“. Првонаграђеном је додељена и новчана награда  коју је по пети пут обезбедила адвокатска канцеларија “Фила” из Београда.

Прву награду освојила је  Милица Ђурђевић, студенткиња  Правног факултета Универзитета у Београду. Награду јој је уручио адвокат Немања Лукић из адвокатске канцеларије „Фила“ из Београда.

Друго место је освојила Милица Милић студенткиња Правног факултета Универзитета у Београду. Награду јој је уручио проф. др Зоран Мирковић, декан  Правног факултета Универзитета у Београду.

Треће место освојила је Маша Марковић, студенткиња Правног факултета Универзитета у Београду, а награду јој је уручила др Снежана Соковић, редовна професорка Правног факултета Универзитета у Крагујевцу.

Истом приликом саопштено је да ће првонаграђани и другонаграђени рад бити објављени у часописима „Crimen“ и „Ревија за криминологију и кривично право“.