Проф. др Љупчо Арнаудовски је пре свега доајен криминологије у Македонији. До 1993. године радио је на Правном факултету у Скопљу као редовни професор Криминологије и Пенологије. Аутор је кључних радова за развој ове области: Криминологија (2007); Пенологија (1988); Затвореничко опшество (2000); Социјална патологија (1983); Малолетничка делинквенција у Македонији (1978); Примарни криминалитет и делинквенција (1978).
Боштјан М. Зупанчић је редовни професор Правног факултета Универзитета у Љубљани. Докторирао је на Правном факултету на Харварду. Тренутно врши функцију судије Европског суда за људска права.У периоду 1993-1998 радио је као судија Уставног суда у Словенији. Био је гостујући професор на многим факултетима у свету.Аутор је бројних публикација објављених на словеначком и енглеском језику. Међу њима су уџбеници из Кривичног права и Кривичног процесног права, Истина и непристрасност у кривичномпоступку, Кривичноправо-природа и функције.
Проф. др Љиљана Микшај-Тодоровић је редовни професор криминологије и шеф катедре за криминологију на Едукативно-рехабилитационом факултету Универзитета у Загребу. Докторирала је 1988. са тезом „Појавни облици поремећаја у понашању малољетних делинквената у СР Хрватској у релацији с карактеристикама њихових обитељи, кориштењем слободног времена и подузетих социјално-заштитних интервенција“. Аутор је књига Делинквенција младих; Криминалитет на штету малољетника као и многобројних чланака. Ангажована је као стални професор на Indiana State Универзитету где предаје компаративну криминологију.
Проф. др Горазд Мешко је редовни професор криминологије на Факултету за кривично право и безбедност у Марибору. Подручја његовог интересовања су: криминална каријера, страх од криминалитета, корупција, превенција криминалитета. Аутор је бројних радова из криминолошке области: Криминологија (уџбеник), Превенција криминалитета (уџбеник), Корупција у Централној и Источној Европи, Млади и насиље, Криминалне каријере и криминални начин живота, Визије словеначке криминологије.
Проф. др Оливер Бачановић је редовни професор криминологије на Факултету за безбедност у Скопљу, Универзитет “Св. Климент Охридски“ где је докторирао 1996. Написао је и објавио преко 40 радова из криминолошке области.Главна подручја његовог интересовања су виктимологија, права деце, деца као жртве и трговина људима. Учествовао је у пројекту Стање криминалитета у Србији и правна средства реаговања са радом на тему “Фонд за обештећење жртава кривичних дела“ који је објављен у трећем тому Зборника.
Др Катја Еман је доцент Факултета за безбедност Универзитета у Марибору. Докторирала је на тему еколошког криминалитета. Области њеног научног интересовања су еколошки криминалитет, зелена криминологија, еколошка правда, организовани криминалитет, легитимност деловања органа кривичног прогона. Изводи наставу на неколико курсева: Зелена криминологија и еколошка правда, Криминологија и Виктимологија, Системи безбедности и међународне безбедносне интеграције, Криминологија и политика сузбијања криминалитета. Аутор је великог броја чланака из поменутих области интересовања.