14. априла 2014 · Коментари су искључени на Предавање проф. Фридрихса на Правном факултету · Categories: Предавања

IMG_8156

Дана 14. априла гост Правног факултета и почани члан наше Криминолошке секције професор Дејвид Фридрихс (David Friedrichs) са Универзитета Скрантон, САД, одржао је у амфитеатру II предавање под називом: Волстрит – криминалитет никада не спава. Студентима и члановима  Секције професор је приближио специфичну врсту криминалитета белог оковратника, чији су извршиоци банкари у најмоћнијим финансијским установама његове земље. После предавања, које је преводила секретар Секције Наталија Лукић, слушаоци су искористили прилику да овом међународно познатом криминологу поставе питања, која су показала колико је ова тема интересантна и за наше прилике. Заинтересовани ће неке од ставова проф. Фридрихса наћи у његовом чланку, који ће бити објављен у првом броју часописа Crimen за ову годину.

institut

Дан касније (15. априла) професор Фридрихс је у Институту за упоредно право одржао веома запажено предавање на тему Криминалитет глобализације: случај међународних финансијских установа.