26. марта 2015 · Коментари су искључени на Bilateral Cooperation · Categories: Uncategorized

Bilateralna saradnjaWithin the bilateral project „Legitimacy of policing and criminal justice systems in Slovenia and Serbia – comparative approach“, the first meeting of the working group was held in Ljubljana in the period from 19th to 21st of March 2015. Members of the research group of the Law Faculty University of Belgrade are professor Đorđe Ignjatović, assistant professor Vanja Bajović and lecturer Natalija Lukić. Members of the Faculty for Security Studies University of Maribor are professor Gorazd Meško, professor Bojan Tičar and assistant professor Katja Eman. At the meeting it was discussed about the methodology of the research on legitimacy of policing and criminal justice and about the questionnaire that will be analyzed. Results of the research will be published in criminal justice journals both in Slovenia and Serbia. The next meeting of the working group will be held in Belgrade in September 2015.

26. марта 2015 · Коментари су искључени на Билатерална сарадња · Categories: Остала дешавања

Bilateralna saradnjaУ оквиру билатералног пројекта «Легитимност полицијског деловања и кривичног правосуђа у Словенији и Србији – компаративни приступ» у Љубљани је у периоду од 19. до 21. марта 2015. године одржан први радни састанак. Чланови истраживачке групе Правног факултета у Београду су проф. др Ђорђе Игњатовић, доц. др Вања Бајовић и асис. Наталија Лукић, док су представници Факултета за безбедност Универзитета у Марибору проф. др Горазд Мешко, проф. др Бојан Тичар и доц. др Катја Еман. На састанку је разматрана методологија рада, а упитник који ће бити анализиран и у Словенији и у Србији је већ састављен. Планирано је да као резултати рада на пројекту буду објављени чланци у референтним часописима. Поред тога, чланови истраживачке групе из Словеније посетиће Правни факултет у Београду у септембру ове године за када је планиран још један радни састанак.