03. јуна 2015 · Коментари су искључени на Додела награда победницима на наградном темату „Еколошки криминалитет“ · Categories: Наградни темати

NagradnitematСекција за криминологију је у јуну 2013 године расписала конкурс за наградни темат на тему „Еколошки криминалитет“. У априлу је Одбор за оцену радова, који су чинили чланови Управе Секције као и проф. др Зоран Илић и доц. др Милана Љубичић, донео једногласну одлуку о приспелим радовима. Свечана додела награда одржана је 29. маја 2015. године у Сали за седнице Правног факултета. Новчану награду за прво место обезбедила је по други пут адвокатска канцеларија „Фила“ из Београда. Сви награђени добили су комплете књига чији су дародавци Правни факултет у Београду и издавачка кућа „Досије“. Првонаграђени рад биће објављен у часопису Ревија за криминологију и кривично право, а другонаграђени у тематском зборнику „Казнена реакција у Србији“.

nagradnitemat3

Прво место освојила је Невена Маринковић, студенткиња треће године Правног факултета у Београду, а награду јој је уручио адвокат Михајло Бакрач из адвокатске канцеларије „Фила“.

nagradni temat5

Друго место заузео је Александар Стевановић, студент треће године Правног факултета у Београду, а награду му је уручио декан Правног факултета у Београду проф. др Сима Аврамовић.

nagradnitemat4

Треће место заузео је Павле Грбовић, такође студент треће године Правног факултета у Београду. Награду му је уручио декан Правног факултета у Крагујевцу и председник Српског удружења за кривичноправну теорију и праксу проф. др Станко Бејатовић.

Одбор је посебно похвалио и радове Данка Нововића, студента четврте године Правног факултета у Београду и рад Катарине Малетић, студенткиње треће године Правног факултета у Београду.